Buluşma 1 Karma Sergi / Ortaköy Kültür Merkezi / 2013

Uzun bir aradan sonra Tatbiki Güzel Sanatlar’dan yetişen sanatçılar Görsav’ın organize ettiği bir sanat etkinliğinde bir araya geldi. ‘’Buluşma ‘’ adı ile düzenlenen karma sergide, konusunda uzman 52 ünlü sanatçı eserlerini 10 Aralık 2013 – 10 Ocak 2014 tarihleri arasında Ortaköy Kültür Merkezinde sergiledi. Resim, baskı, heykel, cam, fotoğraf, seramik ve karışık tekniklerde çalışılan eserlerin yer aldığı sergi sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.‘’Buluşma ‘’ bir yandan da Görsav aracılığı ile Tatbiki camiasını bir araya getirirken, gelecek yıllarda daha bir çok etkinliğin hayata geçeceğinin mesajını verdi.

Cam Tavanı Delen Kadınlar / 2014

Cam Tavanı Delen Kadınlar Sergisi cam tavan sendromu denilen öğretilmiş çaresizliği aşarak görünmez engelleri aşan kadınlar tarafından diğer kadınlara örnek olmak ve cesaret vermiş için düzenlenmiştir.

Bu bir anma, kutlama değil… KADININ EMEĞİNE SAYGI DURUŞU GÜNÜDÜR…

Cam tavan sendromu:

Bilim adamları farklı yüksekliklerde zıplayan pireleri 30 cm yüksekliğinde bir kutuya koyarlar, üstüne de cam kapatırlar ve kabı alttan ısıtırlar. Pireler ısınan zemin yüzünden zıplamaya başlarlar. Zıpladıkça kafalarını cam tavana çarparlar. Bu böyle devam eder, sonunda pireler, zemin ısıtılınca, cam tavana çarpmayacak yükseklikte yani 30 cm zıplamayı öğrenirler.

 Sonraki aşamada cam tavanı kaldırırlar ve zemin ısıtıldığında görülür ki pireler 30 cm zıplıyor ve daha fazla zıplama yetenekleri ve oradan kurtulma şansları olduğu halde buna cesaret edemiyorlar. Kafayı vura vura öğrendikleri artık zihinlerine yerleşmiş ve dış engel kalktığı halde iç engel olarak varlığını sürdürmektedir.

İşte buna “cam tavan sendromu” denir. Bir insanın gelebileceğine inandığı en üst nokta, onun cam tavanıdır. Cam tavanınız hayallerinizin tavan yüksekliğini gösterir. Başka bir deyişle:

“Yapabileceğin, yapabileceğini düşündüğün kadardır.”

Cam Tavanı Delen Kadınlar 2 / 2015

Buluşma 2 Kuşaktan Kuşağa Sanat Üretenler Sergisi Caddebostan Kültür Merkezi / 2016

Sanata ve sanatçıya destek olmayı amaçlayan GÖRSAV bu yıl ikincisi düzenlenecek olan “Buluşma” sergisinde, genç sanatçıları, onların hocalarını ve hocaların hocalarını Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde bir araya getiriyor. Üç kuşak sanatçıların birlikte paylaşacakları sergi, başlangıcından bugüne Bauhaus geleneğinin yansımalarını izleyicilerine sunarken, diğer yandan tüm geleneklerin önemli sanatçılarını da kucaklıyor.

Artist Uluslararası Sanat Fuarı 2016

GÖRSAV Görsel Sanatlar Vakfı, TÜYAP’ta 12-20 Kasım tarihleri arasında 26.sı düzenlenen ARTİST / Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nda 8. Salon 821’de 13 genç sanatçının eserlerini sergiliyor.

Gençlerle Görsav

12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşen ve teması Göç ve “mültecilik” olgusundan çıkışla, “Nuh’un Gemisi ve Umulmadık Olanın Toprakları” olarak belirlenen; 26. ARTIST Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı için, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2016 mezunları seçkisi.

Bodrum Dibeklihan Karma Sergi 2017

Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü Yıldız Kenter Sanat Galerisi ve Erdinç Bakla Sanat Galerisinde Görsel Sanatlar Vakfı – Görsav Karma Resim Sergisi 15 Temmuz 2017

Karma Sergi Global Formlar Yerel Kodlar

Resim ve heykel sanatının önde gelen isimlerinin eserlerinden oluşan, Yerel Kodlar Global Formlar Karma Sanat Sergisi Şişli Belediye başkanı Sayın Hayri İnönü’nün açılış konuşmasıyla tüm sanatseverlerle buluştu.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, güzel bir sergi ve güzel bir koleksiyon olduğunun altını çizerek, böyle bir sanat kolleksiyonuna da ilk defa ev sahipliği yaptıklarını dile getirdi.

Serginin ardından Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Görsav Başkanı Levent Çizer, sanatçılara katılımlarından dolay plaket takdim etti.

Necdet Vergili

Şişli Belediyesi Sanat Galerisi’nde GÖRSAV işbirliğiyle gerçekleşen ‘’Modern Yaşamın Kıyılarında’’ Kişisel Resim Sergisi 20 Haziran 2018

Bahri Genç

Şişli Belediyesi Sanat Galerisi’nde GÖRSAV işbirliğiyle açılan Bahri Genç’in “Yüz. Ötekinin Daveti” sergisi 6 Nisan 2018

Contemporary İstanbul 2018

13. Contemporary Istanbul, Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ve İstanbul Kongre Merkezi.

Şişli Belediyesi Sanat Galerisi bu yıl GÖRSAV (Görsel Sanatlar Vakfı) ile birlikte Contemprorary İstanbul’da Hüsamettin Koçan, Devrim Erbil ve Erdinç Bakla’nın eserlerinden oluşan özel bir seçkiyi sanatseverlerin beğenisine sundu. Seçkinin ön izleme etkinliğinde dostları, Devrim Erbil’in 81’inci yaşını kutladı.